آشنایی با انواع میز ناهارخوری

زمانی که می‌خواهید یک میز ناهارخوری انتخاب کنید بسیاری از ابهامات ذهن شما را به خود مشغول می کند. برخی از ابهاماتی که در ذهن افراد شکل می‌گیرد بدین صورت است که چه میز غذاخوری خریداری کنیم؟ با چه کیفیتی خریداری کنیم؟ از کجا به کیفیت محصول پی ببریم؟ اگر شما هم ازجمله افرادی هستید که این‌گونه سوالات در ذهن شما پدیدار می شود بهتر است تا انتها این مقاله را همراهی کنید. ما می‌خواهیم در مورد انواع میز ناهارخوری مطالب جالبی را برای شما قرار دهیم. در ادامه به چندین نوع میز ناهارخوری که در بازار رایج هست اشاره خواهیم کرد، که هرکدام کارایی و استفاده خاص خود را دارند.

1) میزهای ناهارخوری چوبی

اگر بخواهیم به پر استفاده‌ترین میز ناهارخوری در مصارف خانگی اشاره کنیم باید به میز غذاخوری چوبی اشاره کرد که دارای پایه‌ها و صندلی‌هایی از جنس چوب است. میز غذاخوری چوبی علاوه بر زیبایی دارای کارایی بسیار بالایی است چرا که بسیار مقاوم بوده و نمای زیبایی دارد. میز غذاخوری چوبی در برخی موارد دارای پایه و صفحه‌های جدا شونده بوده و در برخی موارد صفحه روی پایه پیچ و مهره می‌شود که پیچ و مهره شدن باعث جلوگیری از خرابی و رنگ‌پریدگی پایه‌ها شده و بسیار کاربردی است.

در نظر داشته باشید که میزهای چوبی از جمله میزهای پرطرفدار محسوب می‌شود. اگر بخواهید میز ناهارخوری چوبی را برای سالن‌های پذیرایی خریداری کنید باید به شما این اطمینان را بدهیم که دارای طول عمر بسیار زیادی است. از مزایای میزهای چوبی می‌‌توان به زیبایی فوق‌العاده، طول عمر بالا، کیفیت عالی و رنگ مناسب اشاره کرد.


2) میزهای ناهارخوری MDF

از دیگر میزهای ناهار خوری می‌‌توان به میز غذاخوری ام دی اف اشاره کرد که دارای مصارف خانگی بوده و معمولاً پایه و رویه آن از جنس ام دی اف است. میز غذاخوری ام دی اف دارای پایه‌های تخته‌ای شکل بوده که به شکل نود درجه به یکدیگر پیچ شده است. در این میز طرح‌های ساده مشاهده می‌شود و قسمت رویه میز دارای تفاوت‌هایی است. از مزایای میز غذاخوری ام دی اف می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد. باید بدانید میز غذاخوری ام دی اف دارای معایب زیادی است که ازجمله آن‌ها می‌‌توان به مقاوم نبودن در برابر رطوبت، نداشتن تنوع زیاد، لق شدن پایه‌ها بعد از مدتی استفاده و عمر پایین‌تر نسبت به چوب اشاره کرد.

3) میزهای ناهارخوری ملامینه

میز غذاخوری ملامینه به‌‌عنوان سومین میز موجود در بازار شناخته می‌شود که تفاوت‌هایی بین این میز و میز ام دی اف وجود دارد. مقاوم نبودن در برابر رطوبت، نداشتن تنوع زیاد، عمر پایین نسبت به میزهای ام دی اف،کیفیت پایین و لق شدن بعد از مدتی استفاده، از جمله معایب میز ناهارخوری ملامینه است. در واقع تنها مزیت این میز داشتن قیمت مناسب نسبت به میزهای غذاخوری ام دی اف است.

4) میزهای ناهارخوری فلزی

میزهای ناهارخوری فلزی به‌‌عنوان چهارمین مدل موجود در بازار شناخته می‌شود که صفحه رویه آن از شیشه بوده که با چسب لیزری به پایه‌های آن چسبیده می شود. در بیشتر مواقع فلز استفاده شده در میز غذاخوری فلزی از لوله‌های فلزی آبکاری شده است. این میز به دلیل مقاوم بودن در برابر آب در بسیاری از رستوران‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله مزایای آن می‌‌توان به قیمت مناسب، طول عمر بالا و مقاومت در برابر رطوبت آب اشاره کرد. اگر بخواهیم معایب میز ناهارخوری فلزی را نام ببریم باید به نداشتن تنوع زیاد و جدا شدن پایه از شیشه اشاره کرد.

سخن پایانی آشنایی با انواع میز ناهارخوری

یکی از دغدغه افراد ست کردن لوازم موجود در منزل با سایر لوازم دیگر است. راحت‌ترین، ساده‌ترین و بهترین راه برای ست کردن میز غذاخوری استفاده از پارچه یا چرم مشابه بوده که شما می‌توانید به‌راحتی برای میز غذاخوری خود سفارش دهید تا دقیقاً همان پارچه‌ای که بر روی مبل از آن استفاده می‌کنید برای میز ناهارخوری نیز از آن استفاده کنید. با توجه به تنوع موجود در بازار شما می‌توانید مدل و جنس دلخواه خود را با قیمت مناسب خریداری کرده و با خلاقیت خود بهترین دکوراسیون را برای منزل خود طراحی کنید.


چگونه یک سرویس خواب با کیفیت و شیک انتخاب کنیم؟