چگونه یک سرویس خواب با کیفیت و شیک انتخاب کنیم؟

سرویس خواب جزء جدایی ناپذیر هر اتاق خوابی است و از آنجایی که طرح و رنگ سرویس خواب روی زیبایی و جذابیت طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب تاثیر زیادی دارد بنابراین بهتر است در هنگام انتخاب مدل سرویس خواب حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید. 

ویژگی‌های یک سرویس خواب خوب و با کیفیت از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام خرید سرویس خواب دو نفره و یا سرویس خواب یک نفره باید به آن توجه داشته باشید. فروشگاه وحدت از جمله فروشگاه های معتبر در زمینه فروش انواع سرویس خواب و سایر مصنوعات چوبی است که می‌تواند محلی امن برای تهیه انواع سرویس خواب باشد.

بررسی ویژگی های یک سرویس خواب با کیفیت و خوب

سرویس خواب دارای اجزایی نظیر تخت خواب و پاتختی و آینه و کمد و پاف و میز آرایش و صندلی است و با توجه به اینکه سرویس خواب فضای زیادی از اتاق خواب را اشغال می کند بهتر است در هنگام انتخاب سرویس خواب به رنگ و جنس و طرح آن توجه داشته باشید. در ادامه این مطلب با الهام از مقالات فروشگاه بلج به بررسی ویژگی های یک سرویس خواب با کیفیت و خوب خواهیم پرداخت که امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید اطلاعات لازم را در زمینه انتخاب سرویس خوابی شیک و در عین حال با کیفیت بدست آورید. 

چگونه برای اتاق خواب سرویس خوابی مناسب را انتخاب نماییم ؟

سرویس خواب ها امروزه در انواع مدل های متنوع تولید می شوند و همین تنوع زیاد کار انتخاب سرویس خواب را تا حدودی دشوار کرده است بنابراین بهتر است شما قبل از انتخاب طرح و رنگ سرویس خواب با ویژگی های یک سرویس خواب خود آشنا شوید سپس برای خرید سرویس خواب اقدام نمایید. ویژگی های یک سرویس خواب خوب و مناسب عبارتند از :


1) متریال اولیه استفاده شده در ساخت سرویس خواب

یکی از مهم ترین موارد که در هنگام انتخاب سرویس خواب باید به آن توجه داشته باشید متریال استفاده شده در ساخت سرویس خواب است. به طور کلی برای ساخت سرویس خواب از متریال هایی نظیر ام دی اف و چوب و ورق ملامینه و فلز استفاده می شود توجه داشته باشید که رنج قیمتی این مواد اولیه در تعیین قیمت سرویس خواب تاثیر زیادی دارد.
مرغوبیت مواد اولیه از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه ای ویژه داشته باشید. اگر شما تمایل دارید سرویس خوابی با کیفیت و در عین حال شیکی داشته باشید بهتر است سرویس خواب چوبی که در ساخت آن از چوب راش و گردو استفاده شده است را برای اتاق خواب خود انتخاب نمایید. ورق های ملامینه در برابر ورق‌های ام دی اف کیفیت و ماندگاری کمتری دارند و علاوه بر این مقاومت این ورق ها در برابر آب و رطوبت از ورق های ام دی اف کمتر است بنابراین بهتر است شما با توجه به میزان بودجه خود مواد اولیه ای که در ساخت سرویس خواب استفاده می شود را انتخاب نمایید. در فروشگاه بلج امکان تهیه انواع سرویس خواب ها با متریال های باکیفیت با قیمت مناسب فراهم شده است.

2) چگونگی تشخیص جنس با کیفیت در زمان انتخاب سرویس خواب

مواد اولیه ورق های ام دی اف و ملامینه به دو دسته معمولی و هایگلاس تقسیم می شوند. هایگلاس روکشی براق است و این روکش با انعکاس نور در خودش جلوه ای زیبا و جذاب پیدا می کند توجه داشته باشید که ورق های براق نسبت به ورق های معمولی گران تر هستند و در نهایت سرویس خواب بسته به نوع متریالی که در آن به کار رفته است قیمت گذاری می شود.3) نحوه انتخاب لوازم جانبی و اجزای سرویس خواب

خرید همه اجزای سرویس خواب ضروری نیست و شما می توانید با توجه به میزان بودجه خود اجزای سرویس خواب را خریداری کنید. وجود اجزای سرویس خواب یکی از مزایای بزرگ در هنگام چیدمان سرویس خواب محسوب می شود و شما می توانید با تهیه پاتختی و آینه و میز آرایش و صندلی و کمد و پاف چیدمانی بهتر را در فضای اتاق خواب خود داشته باشید.

۴) توجه به مدل تخت خواب

تخت خواب یکی از مهم ترین اجزای سرویس خواب به شمار می رود بنابراین بهتر است در هنگام انتخاب آن حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید. تخت خواب ها در انواع مدل های ساده و جک دار موجود هستند و اگر اتاق خواب شما کوچک است بهتر است از تخت خواب جک دار در فضای اتاق خواب استفاده نمایید زیرا در قسمت زیری این تخت خواب ها فضایی به عنوان انباری تعبیه شده است و از این فضا برای قرار دادن وسایل مورد نیاز استفاده می شود. قیمت تخت خواب های جک دار نسبت به تخت خواب های ساده بیشتر است. همچنین تخت خواب باید دارای ارتفاع مناسبی باشد تا شما بتوانید به راحتی زیر آن را تمیز کنید. ارتفاع مناسب تخت خواب بین ۵۰ تا ۵۵ سانتی متر است و بهتر است شما برای راحتی تخت خواب از تشک و روتختی مناسبی استفاده کنید.
چه مبلی بخریم؟
مبل خوب چه ویژگی هایی دارد؟